11.12.2018

Kõik, kes käisid Arte Galeriimaja näidiskorteri esmaesitlusel, panid tähele, et mõnusas vestibüülis andsid iseloomu stabiliseeritud sambla kõrval põnevad ning väljendusrikkad maalid. Tegemist on Elina Kasesalu autoritöödega, mille Ta on loonud spetsiaalselt Arte Galeriimaja silmas pidades. Maalid hakkavad kaunistama lisaks vestibüülile ka maja koridore, et luua mõnus atmosfäär ühisaladele.

Elina Kasesalu on mitmekülgne kunstihing, kes on õppinud kunstilist kujundamist Tartu Kunstikoolis ning lõpetanud EKA (mis septembrist alates asub oma uues asukohas - kõigest 10. minutilise jalutuskäigi kaugusel Arte Galeriimajast) graafilise disaini osakonna. Igapäevaselt tegeleb Ta nii illustratsiooni, maalikunsti, graafilise disaini, fotograafia kui videokunstiga. Tänu Elinale on ilmunud raamatute näol kolm illustraatorite kogumikku, mis tutvustavad lähemalt Eesti illustraatoreid ja nende loomingut.

Maalimisega on Elina tegelema hakanud aktiivsemalt viimasel 6. aastal. Elina maalid on tihtipeale dekoratiivsed ning kui otsida töödes ühisjoont, on märgatav, et sageli on seal kujutatud naisi ning looduslikke elemente. Kui uurida, kuidas tema teosed sünnivad, siis mitmekülgne kunstnik ei oska end ka loomisel raamidesse panna, seetõttu on tema käest tulnud töid, mis on sündinud peas ning alles siis lõuendile jõudnud kui ka neid, mis oma vormi võtnud alles töö käigus.

Kõigi Elina poolt loodud maalidega saab tutvuda siis, kui Arte Galeriimaja on valmis, ent täna saab tutvuda 3. tema tööga meie maja vestibüülis ning näidiskorteris. Vaatama tulemiseks võta ühendust See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helista 56 110 070.

MAJA ON VALMIS NING MÜÜDUD!